Філософія рантьє в глобальну епоху

Філософія рантьє в глобальну епоху – це не тільки прибутки від оренди нерухомості, майна, банківських депозитів, дивідендів. Нові технічні досягнення та нові інтелектуальні продукти створюють і нову філософію. Точніше просто модифікують її, роблять update.

Інновації в інформаційній та високо-технологічні сфері формують і нові види власності, нові види капіталу. Попит та пропозиція все більше і більше переміщуються в інтернет. З’являються нові потреби, нові послуги та нові професії. Електронні гроші та звичка купувати в інтернеті навіть товари повсякденного користування – вже не просто данина моді, а тенденція. Перехід капіталу в онлайн, психологія інтернет користувачів, та інші фактори і зумовлюють розподіл інтернет-суспільства. Є свої наддержави, як от Google, Apple, Microsoft, є менші держави, є корпорації, клани, бандити (хакери, інтернет-злочинці), інтернет-митці, тощо, і є велика невизначена маса – просто користувачі без серйозних знань та досвіду (так і хотілось написати “без громадянської позиції”). Розшарування можна навіть умовно поділити на класи: Капіталісти (власники, топ-менеджери впливових компаній), середній клас (програмісти, адміністратори, дизайнери, контент-райтери) та варвари (ті хто ще не відчув культурних благ інтернету)…

Філософія рантьє глобальної епохи – це вже не тільки вклади в надійні банки та їх інтернет аналоги, це перш за все надання площі, надання простору. Простору на веб-сайтах, який можна здати під рекламу. Але сайти нерівні, тому основними є два критерії – трафік та якість посилань з даного сайту. От ці дві речі і здають в оренду новітні рантьє. Це і є мрія хай-тех буржуа: спати, лежати на морі, сидіти в барі чи гуляти – а відсотки капають, а прибутки йдуть і не потребують втручання та важкої фізичної чи розумової праці.


http://voloshyn.org/?p=97

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте